مخزن سازی:

شرکت فراپل برای تولید مخزن دارای گریدهای متنوعی می باشد. رزین های فراپل 115 و 116 برای ساخت مخازن آب در دمای محیط مناسب می باشند. رزین های فراپل 208 و 211 نیز برای نگهداری آب در دماهای بالاتر مناسب می باشند. رزین وینیل استر نیز برای ساخت مخازن نگهداری مواد شیمیایی مختلف مناسب است. در این زمینه ایتدا باید نوع ماده شیمیایی مشخص گردیده و غلظت و دمای مورد نیاز نیز مشخص گردد تا بعد از بررسی کارشناسان شرکت رزین فراپل 301 و یا رزین وینیل استر نوالاک برای مشتریان ارسال گردد.

 

                            


 

 

 

 

 

 

 

دانلود مشخصات فنی:

 


 

 

 

 

 

 

قابلیت های ویژه سازی رزین:

امکان تنظیم ویسکوزیته

امکان تنظیم ژل تایم

قابلیت بالا بردن مقاومت در برابر نور خورشید

امکان ایجاد خاصیت ضد شره

 
قابلیت های استفاده در انواع روش تولید:

Filament Winding

RTM

Hand Lay Up

 

                                                                 

       صنعت ساخت لوله های کامپوزیت:

لوله های انتقال آب و فاضلاب :

شرکت فراپل دارای 4 گرید مختلف برای تولید این لوله ها می باشد. رزین فراپل 101 یک رزین پلی استر غیر اشباع اورتو بوده که دارای مقاومت کششی بالاتر از 70 مگا پاسکال و دمای خم شدگی حرارتی( HDT ) بالاتر از 75 درجه سانتیگراد می باشد. رزین فراپل 201 یک رزین پلی استر غیر اشباع ایزو بوده که از گلایکول های استاندارد و متداول تولید گردیده و برای تولید لوله های انتقال آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. این رزین نسبت به رزین فراپل 101 دارای خواص مکانیکی و همچنین مقاومت شیمیایی مناسب تری می باشد. رزین فراپل 211 یک رزین پلی استر غیر اشباع ایزو بوده که از گلایکول های استاندارد و متداول تولید گردیده و برای تولید لوله های انتقال آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. این رزین دارای خواص مکانیکی مشابه رزین فراپل 201 بوده اما دارای قیمت پایین تری نسبت به آن می باشد. رزین فراپل 301 یک رزین وینیل استر بر پایه اپوکسی بیس فنل A بوده و دارای مقاومت بسیار بالا در برابر مواد شیمیایی و خوردگی می باشد و به همین سبب نیز در تولید لوله های انتقال مواد شیمیایی و همچنین آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. این رزین دارای مقاومت کششی بالاتر از 80 مگاپاسکال بوده و همچنین دارای HDT حدود 105 درجه سانتیگراد می باشد.این رزین معادل رزین Hetr922 شرکت SIR عربستان بوده و در ایران بدون رقیب می باشد.

لوله های انتقال مواد شیمیایی:

شرکت فراپل برای این امر نیز دارای 2 گرید رزین وینیل استر بر پایه اپوکسی بیس فنل A و وینیل استر بر پایه اپوکسی نوالاک می باشد. رزین  فراپل 301 که در بالا به آن اشاره شد.  رزین وینیل استر بر پایه اپوکسی نوالاک دارای مقاومت بسیار بالا در برابر مواد شیمیایی و خوردگی بوده و دارای HDT حدود 140 درجه سانتیگراد می باشد. این رزین دارای مصارف خاص بوده و تولید آن بنابر سفارش انجام می گیرد.

 

 

 

                            


 

 

 

 

 

 

دانلود مشخصات فنی:

 

 

 

 

 

قابلیت های ویژه سازی رزین:

امکان تنظیم ویسکوزیته

امکان تنظیم ژل تایم

قابلیت بالا بردن مقاومت در برابر نور خورشید

امکان ایجاد خاصیت ضد شره

قابلیت های استفاده در انواع روش تولید:

Filamnet Winding

​Continoues and Discontinoues Process