صنعت ساخت لوله های کامپوزیتی:

شرکت فراپل در زمینه ساخت رزین های مناسب برای صنعت تولید لوله های GRP یکی از شرکت های پیشرو می باشد. درحال حاضر تولید لوله های GRP به 2 منظور صورت می گیرد:

  • لوله های انتقال آب و فاضلاب :

شرکت فراپل دارای 4 گرید مختلف برای تولید این لوله ها می باشد. رزین فراپل 101 یک رزین پلی استر غیر اشباع اورتو بوده که دارای مقاومت کششی بالاتر از 70 مگا پاسکال و دمای خم شدگی حرارتی( HDT ) بالاتر از 75 درجه سانتیگراد می باشد. رزین فراپل 201 یک رزین پلی استر غیر اشباع ایزو بوده که از گلایکول های استاندارد و متداول تولید گردیده و برای تولید لوله های انتقال آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. این رزین نسبت به رزین فراپل 101 دارای خواص مکانیکی و همچنین مقاومت شیمیایی مناسب تری می باشد. رزین فراپل 211 یک رزین پلی استر غیر اشباع ایزو بوده که از گلایکول های استاندارد و متداول تولید گردیده و برای تولید لوله های انتقال آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. این رزین دارای خواص مکانیکی مشابه رزین فراپل 201 بوده اما دارای قیمت پایین تری نسبت به آن می باشد. رزین فراپل 301 یک رزین وینیل استر بر پایه اپوکسی بیس فنل A بوده و دارای مقاومت بسیار بالا در برابر مواد شیمیایی و خوردگی می باشد و به همین سبب نیز در تولید لوله های انتقال مواد شیمیایی و همچنین آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. این رزین دارای مقاومت کششی بالاتر از 80 مگاپاسکال بوده و همچنین دارای HDT حدود 105 درجه سانتیگراد می باشد. این رزین معادل رزین Hetron 922 شرکت SIR عربستان بوده و در ایران بدون رقیب می باشد.

 

 دانلود مشخصات رزین فراپل O101

 دانلود مشخصات رزین فراپل I201

 دانلود مشخصات رزین فراپل I211

 دانلود مشخصات رزین فراپل V301

  • لوله های انتقال مواد شیمیایی:

شرکت فراپل برای این امر نیز دارای 2 گرید رزین وینیل استر بر پایه اپوکسی بیس فنل A و وینیل استر بر پایه اپوکسی نوالاک می باشد. رزین فراپل 301 که در بالا به آن اشاره شد. رزین وینیل استر بر پایه اپوکسی نوالاک دارای مقاومت بسیار بالا در برابر مواد شیمیایی و خوردگی بوده و دارای HDT حدود 140 درجه سانتیگراد می باشد. این رزین دارای مصارف خاص بوده و تولید آن بنابر سفارش انجام می گیرد.

 

 دانلود مشخصات رزین فراپل V301

 دانلود مشخصات رزین فراپل V304