کبالت:

  • رنگی
  • بی رنگ

 

فرایند پخت رزین های پلی استر با کتون پراکساید ها مانند متیل اتیل کتون پراکساید MEKP،  در دمای محیط نیاز به یک جز دیگری دارد که واکنش را فعال نماید. این ماده جز  سوم همان کبالت اکتوات یا کبالت نفتنات است که رنگ بنفشی دارد. بر اساس میزان درصد فلز کبالت موجود در کبالت اکتوات، مقدار مصرف آن تعیین می شود. به صورت نرمال کبالت اکتوات مصرفی در صنعت کامپوزیت با 10% فلز عرضه می شود.  لازم به توضیح است که شرکت فراپل جم در راستای تکمیل سبد کالای خود و همچنین احترام به نیاز مشتری، کبالتی طراحی و به بازار عرضه نموده است که با ساختار رزین همخوانی دارد.

کبالت اکتوات

کبالت شرکت فراپل، که از نوع کبالت اکتوات است و به صورت نرمال با درصد فلز  10% عرضه می شود مناسب صنعت کامپوزیت می باشد. حلال مورد استفاده در این محصول وایت اسپریت می باشد. نوع حلال و درصد فلز می تواند به درخواست مصرف کننده تعویض گردد.

 

 کبالت بی رنگ

با توجه به ماهیت کبالت اکتوات، قطعه کامپوزیت ساخته شده از رزین کمی مایل به بنفش یا زرد می باشد که این مورد مطلوب بازار نمی باشد. برای تولید یک قطعه بی رنگ نیاز است علاوه بر طراحی و تولید یک رزین بی رنگ، کبالت مصرفی آن نیز از نوع بی رنگ باشد که این مشکل بر اساس تحقیقات شرکت فراپل حل شده است. تولید رزین بی رنگ همراه با کبالت بی رنگ باعث شده است که تولید کنندگان صنعت کامپوزیت و مخصوصا شرکتهای تولید کننده سنگ های مصنوعی، فراپل را به عنوان یکی از گزینه های اصلی و تقریبا بی رقیب در ارائه رزین بی رنگ همراه  با کبالت بی رنگ آن در لیست تأمین کنندگان خود قرار دهند.

 

قابلیت های استفاده در انواع روش تولید:

Sutaible for all kind of UPR and alkyd resins

 

دانلود مشخصات فنی:

کبالت C901